POZOR ARCHIVNÍ WEB OBCE
PROVOZ UKONČEN 5.3.2021

Informace o obci

Lidové zvyky a tradice

Od roku 1990 se obnovila tradice masopustního průvodu. Této akce se účastní každoročně okolo 40 masek. Maškarní průvod s hudbou navštíví každé stavení, kde účastníci dostanou malé pohoštění. Tradici mají i dětská divadelní představení. K veřejným vystoupením je využíván kulturní sál v budově OÚ, který byl v minulých letech opraven. Při OÚ. pracuje kulturní a sociální komise, která nezapomíná na naše starší spoluobčany. Členové komise každoročně navštěvují jubilanty s drobným dárkem.

Na seniory a sociálně slabší spoluobčany nezapomínáme ani o Vánocích - členky komise jim osobně předávají potravinové balíčky s vánočním přáním. Kulturní komise zajišťuje i obřad vítání občánků, který je spojen s kulturním programem dětí, občerstvením a přátelským rozhovorem s rodiči. Od roku 1998 je každé narozené dítě obdarováno spořitelní knížkou s vkladem 5000Kč a pohádkovou knihou s věnováním. komise pořádá i slavnostní obřad při příležitosti zlaté svatby. V podzimních měsících je pravidelně organizováno přátelské posezení s důchodci při harmonice s programem místních dětí.

Informace o obci jsou zaznamenávány v kronice obce Veselá. Obec má zavedenou i kroniku kulturně společenských akcí s fotodokumentací, jako je např. vítání občánků, besedy s důchodci, zlaté svatby atd. Pro budoucí generace byly zhotoveny fotokroniky všech domů v obci i s jejich historií.

Znak obce


Náhodný obrázek
Tour de Bier - 29
30.8.2008
zobrazení: 1658
známka: 0
Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl