POZOR ARCHIVNÍ WEB OBCE
PROVOZ UKONČEN 5.3.2021

Informace o obci

Informace o obci

Obec Veselá (578ha) se rozkládá v jižní části okresu Semily, na jihozápadním úbočí Kozákovského hřbetu, mezi obcemi Rovensko pod Troskami a Lomnicí nad Popelkou, na silnici III. třídy, v blízkosti chráněné krajinné oblasti Český Ráj. Obec leží v nadmořské výšce 369 m n. m. a typ krajiny lze charakterizovat jako pahorkatinu.

Obec se svým počtem obyvatel (méně než 200 obyv.) patří v okrese do skupiny menších sídel. S tím souvisí i doprovodné problémy společné pro takto malé obce (málo pracovních míst, úbytek obyvatel, odchod mladých do měst). Součástí obce jsou osady: Veselá, Kotelsko, Žďár, Bitouchov a Vranovsko.

více...


Informace o obci

Lidové zvyky a tradice

Od roku 1990 se obnovila tradice masopustního průvodu. Této akce se účastní každoročně okolo 40 masek. Maškarní průvod s hudbou navštíví každé stavení, kde účastníci dostanou malé pohoštění. Tradici mají i dětská divadelní představení. K veřejným vystoupením je využíván kulturní sál v budově OÚ, který byl v minulých letech opraven. Při OÚ. pracuje kulturní a sociální komise, která nezapomíná na naše starší spoluobčany. Členové komise každoročně navštěvují jubilanty s drobným dárkem.

více...


Informace o obci

Místní spolky a jejich činost

Na kulturním a společenském dění v obci se podílejí hlavně Český svaz žen a Sbor dobrovolných hasičů. Obě organizace se střídají v pořádání tanečních zábav a plesů. Obec se snaží jejich aktivitu všestranně podporovat.V roce 1989 byl v obci obnoven tělovýchovný spolek Sokol, který ke své činnosti využívá sál v budově OÚ. Cvičí zde především ženy a děti.

více...


Informace o obci

Statistické informace o obci

ID obce: 18056
Statut města: Ne
Počet částí: 5
Katastrální výměra: 578 ha

Počet obyvatel: 224 (k 1.1.2006)

Pošta: Ano
Škola: Ne
Zdravotnické zařízení: Ne
Policie: Ne
Kanalizace (ČOV): Ne
Vodovod: Ano
Plynofikace: Ne

Znak obce


Náhodný obrázek
Posezení s hudbou - r. 2009 - 23
Sobota 14.11.2009
zobrazení: 1212
známka: 0
Návštěvnost

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS. | Editace | Správa webu: Ing. Petr Hanzl